دانلود نمونه سوالات ریاضی دبیرستان چگونه در درس ریاضی موفق باشیم – ریاضی 20

» چگونه در درس ریاضی موفق باشیم

خانه » آموزش ریاضی » چگونه در درس ریاضی موفق باشیم

چگونه در درس ریاضی موفق باشیم

چگونه در درس ریاضی موفق باشیم

در پاسخ به سوال اینکه چگونه در درس ریاضی موفق باشیم باید بگوییم که : برای موفقیت دردرس ریاضی باید از حل مثالها و تمرین های کتاب درسی شروع کنید و به هیچ وجه از آنها غافل نشوید. سوالات امتحانات نهایی و حتی کنکور، به طور مستقیم از تمرین ها و مثالهای کتاب درسی طراحی می شوند. آفت موفقیت شما حفظ کردن پاسخ تمرینات است. تسلط بر مفاهیم مستلزم فهم درست درس است و اکتفا کردن به خواندن حل مساله کارساز نیست. دقت کنید که حل هر سوال برای شما کمکی برای حل سوالات جدیدتر و درک مفاهیم اساسی ریاضی از طریق حل مساله است.

دقت به موارد زیر موفقیت شما را در یادگیری و کسب نمره عالی در دروس ریاضی افزایش می دهد:

نکات مهم برای کسب نمره عالی در دروس ریاضی

  • بررسی موضوعات به صور تشریحی و مفهومی و همچنین توجه به کاربرد مفهیم و تعاریف در حل مساله
  • یادگیری عمیق موضوعات با حوصله ی زیاد و اینکه روشهای مختلف حل یک سوال را یادبگیرید.
  • بررسی نمونه سوالات حل شده و پس از آن حل تمرین (البته به اعتقاد من مثالهای حل شده کتاب را هم باید اول سعی کنیم خودمان حل کنیم ) و در صورت نیافتن راه حل به پاسخ رجوع کنیم.

خوبه بدونید ارزش 50 مرین که خودتون حل می کنید به مراتب بیشتر از خوندن و حفظ کردن 1000 تمرین حل شده اس. چون مهمترین قسمت یادگیری و کاربردیترین آن برای حل مساله ریاضی مثالها و مرین هایی است که خودون به حل آن ها می پردازید.

فرآیند یادگیری ریاضی تدریجی استت و در صور عدم تکرار و تداوم از یاد خواهد رفت بنابراین انتظار نداشته باشید که در این درس در کوتاه مدت سلط کامل پیدا کنید بلکه این مهم آهسته و پیوسته با تمرین مطالب آموخته شده اتفاق می افتد.

تسلط و مهارت در هر درسی نتیجه تلاش مستمر و پیگری است.دسامبر 17, 2019 آموزش ریاضی بدون دیدگاه


تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: ۰ دیدگاه